Naše práce

Rodinný dům - Jehnice





Střechu Starého rodinného domu se majitel rozhodl zbourat a postavit novou, aby tam mohlo být prostorné podkroví pro bydlení. Stávající prostory pod střechou sloužily, už jenom na uskladnění různých věcí. Dříve část střechy byla obyvatelná, teď z důvodu velkých tepelných ztrát je nevyhovující.

Starou střechu na domě si majitel rozebral svépomocí. Stará garáž se kompletně zbourala. Následovaly zednické práce, při kterých se postavil nový vchod do domu, garáž a zděný plot. Na stropě hlavní části domu se udělala nová podlaha a postavili se nové štíty . Po zámečnících , kteří svařili střešní podpěrnou kovovou konstrukci jsme už nastupovaly my. Na tuto konstrukci jsme dále kladli střešní trámy, tak aby jako celek s kovovými nosníky tvořily krov. Střechu jsme následně zafóliovali střešní fólií BRAMAC a zalaťovali. Veškeré klempířské prvky byly provedeny z titanzinkového plechu. Celou střechu jsme pokryli betonovou střešní krytinou BRAMAC v tmavě hnědé barvě.

Další prací, neboli víceprací bylo na střeše přístavku položit stejnou střešní krytinu jako na hlavní části domu. Po konzultaci s projektantem bylo rozhodnuto, že stávající asfaltový šindel na střeše může zůstat jako pojistná hydroizolační krytina. Přes asfaltový šindel byly do krokví našroubovány kontralatě a střešní latě. Oplechování bylo také provedeno z titanzinkového plechu. A následně byla položena stejná střešní taška jako na hlavní části domu.